18. IFOAM DÜNYA ORGANİK KONGRESİ

18. IFOAM DÜNYA ORGANİK KONGRESİ

İstanbul Kongre Merkezi (ICC), 13-15 Ekim 2014, İstanbul
Dünya Organik Kongresi’nin Ana ve Bilimsel Bölüm Programları Hazır!

Kongrenin ana bölümünde, organik dünyayı etkileyen ekonomik ve sosyal konular, konusunda uluslararası saygınlığa sahip konuşmacılar tarafından masaya yatırılacak.Katılımcı bir ortamda güncel durum, güçlü ve zayıf noktalar değerlendirilecek ve organik dünyanın geleceği için projeksiyonlar yapılacak.

Bilimsel bölümde ise son üç yıl içerisinde organik üretim, işleme ve pazarlama yöntemleriyle ilgili yapılmış en etkin bilimsel çalışmalar, katılımcılarla paylaşılacak.

Programlarla ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için;
http://bit.ly/1q07Czb

Kongrenin diğer iki bölümü olan Uygulayıcı Bölümü ve Atölye Çalışmaları’nın programları da çok yakında kongrenin web sitesinde duyurulacak. (http://bit.ly/1od318F)

Tüm konuşmacı ve katılımcıları heyecanla bekliyoruz!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Makedonya Ufuk Derneği ile Kubbealtı Akademisi "Yüz Yıllık Yalnızlık" Etkinliği

Makedonya Ufuk Derneği ile Kubbealtı Akademisi "Yüz Yıllık Yalnızlık" Etkinliği

Üsküp Otel Stone Bridge - Ohri - Belediye Büyük Salonu

Konuşmacılar :

Dr. İ. Aydın Yüksel – Balkanlar’da Osmanlı Medeniyeti

Prof. Dr. Ömer Turan – Balkan Harbi ve Rumeli’nden Göçler

30 Mart 2012 Cuma Saat 18:00 Üsküp - Otel Stone Bridge

31 Mart 2012 Cumartesi Saat 19:00 Ohri - Belediye Büyük Salonu


Prof. Dr. Ömer Turan kimdir?

Konuşma konusu: " Balkan Harbi ve Rumeli’nden Göçler ''

Kısa özgeçmişi: Ömer Turan 1960 yılında Çorum'da doğdu. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi’nde, yüksek lisans ve doktorasını Belçika’da, Leuven Katolik Üniversitesi’nde yaptı. 1997 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ne Yard. Doç. Dr. olarak giren Ömer Turan , 2000 yılında Doçent, 2007 yılında Profesör oldu. Amerika Birleşik Devletleri’nde Princeton ve William Paterson üniversitesitelerinde misafir öğretim üyesi olarak bulundu, Osmanlı ve Türk Tarihi dersleri verdi. Son Dönem Osmanlı ve Cumhuriyet Tarihi, Balkanlar, azınlıklar ve misyonerler konularında çalışmaktadır. The Turkish Minority in Bulgaria, 1878-1908 (Türk Tarih Kurumu, Ankara, 1998), Avrasya’da Misyonerler (ASAM, Ankara, 2002) Balkanlar’da Türk Eserlerinden Örnekler (ortak, Türkiye Büyük Millet Meclisi, Ankara, 2004), Ermeniler: Sürgün ve Göç (ortak, Türk Tarih Kurumu, Ankara, 2004), The Armenian Rebellion of Van (ortak, Utah University Press, 2006) isimli kitapları vardır.

Devamını oku...
 
Tıp Eğitimi Sempozyumu (5-7 Mayıs 2011)

Akdeniz Üniversitesi logoTıp Eğitimini Geliştirme Derneği tarafından düzenlenen, Topluma Dayalı Tıp Eğitimi – Eğitim Araştırmaları Sempozyumu 05-07 Mayıs 2011 tarihlerinde Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi ev sahipliğinde yapılacaktır.

Sempozyum ile ilgili ayrıntılı bilgiye http://www.teged.org/ adresinden ulaşılabilir.

 
The City: 2nd International Conference - Culture, Society, Technology

5 to 6 May 2011
Vancouver, British Columbia, Canada

Website: http://www.interdisciplinarythemes.org/conferences/index.php/C2/
Contact name: Christian Riegel 

Conference Announcement / Call for papers
The City: 2nd International Conference - Culture,
Society, Technology
5 to 6 May 2011
Vancouver, Canada

Present your research at our second international
'The City' conference in the beautiful setting of
Vancouver. Proposals for papers and posters in all
disciplines that address the concept of The City
are welcome. Papers will be published. 

Enquiries: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir
Web address:
http://www.interdisciplinarythemes.org/conferences/index.php/C2/
Sponsored by: Interdisciplinary Themes

 
KENT VE BÖLGESEL ARAŞTIRMALAR MERKEZİ (KBAM)

KENT VE BÖLGESEL ARAŞTIRMALAR MERKEZİ (KBAM)

KENT VE BÖLGESEL ARAŞTIRMALAR MERKEZİ (KBAM)

İLETİŞİM AĞI

Günümüz bilim dünyası içinde yer alabilmek ancak ilgi alanını paylaşmanın getirilerini artırmak, ortaklığa dayalı işbirliğini geliştirmek ve aynı iletişim ve paylaşım ağı içinde olmakla sağlanan bilgi aktarımı ve bireysel çabalardan çok karşılıklı öğrenmeye dayalı ortaklıkları zorunlu kılmaktadır.

Uzmanlaşma alanlarının derinleşmesi de aynı kurumda/birimde çalışan araştırmacılara dayalı birliktelikleri zorlaştırmakta, aynı ilgiyi paylaşan farklı yöre ve ülkelerdeki araştırmacılarla ilişki kurmayı gerektirmektedir. Günümüzde bir mükemmeliyet odağı oluşturabilmek için aynı mekanı paylaşmaktan öte, aynı ilgi alanını paylaşan araştırmacılar arasında bir bilgi paylaşım ağı gerçekleştirmek gerekmektedir.

AMAÇ

Bu bilgi paylaşım ağı olarak KBAM’ın amacı kent ve bölge konularında bilimsel üretkenliğe ve ortak çalışmaya ivme kazandırmaktır. Birbirleri ile bilgilerini paylaşan, katkılarını izleyen, araştırmalarını takip eden ve ortak çalışmalar da yapan, bu yolla etkileşimli bir bilimsel topluluk oluşturmak amacındadır. Bu açıdan KBAM, üyelerinin ortak çalışma ve iletişimin yarattığı kazanımları tüm üyeleri ile paylaşmayı ve bu paylaşım sayesinde sadece bilgi değil yeni fikirler, kavramsal çerçeveler ve söylemler üretmeyi hedefleyen bir birliktelik ağıdır.

Devamını oku...
 
1.Uluslararası Yeşilçağ Sempozyumu
1.Uluslararası Yeşilçağ Sempozyumu - GreenAge 1.Uluslararası Yeşilçağ Sempozyumu

6-8 Aralık 2010 tarihlerinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Oditoryumu'nda düzenlenecek olan 1.Uluslararası Yeşilçağ Sempozyumu (1st International Greenage Symposium); Yeşil Kentler; Enerji Verimliliği ve Sertifika Sistemleri; Yeşil Mimari; Yerellik; Yeşil Tasarım; Yeşil Rönesans olmak üzere 6 ana başlıkta gerçekleşecek.

Sunumların Türkçe-İngilizce olmak üzere iki dilde yapılacağı sempozyum hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için tıklayınız. 

Sempozyum Programı

06 ARALIK 2010 PAZARTESİ

08:30-17:00 Kayıt
09:00-10:00
Açılış Konuşmaları
Ahmet Misbah DEMİRCAN – Beyoğlu Belediye Başkanı
Yalçın KARAYAĞIZ – MSGSÜ Rektörü
Güzin KONUK – MSGSÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı

Devamını oku...
 
İstanbul Bilgi Üniversitesi, "Çevre, Enerji ve Sürdürülebilirlik Uygulama ve Araştırma Merkezi" kurdu.
İstanbul Bilgi Üniversitesi
İSTANBUL - İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil Güven'in desteği ile oluşturulan merkezin çalışmaları, Avrupa Birliği Enstitüsü Müdürü ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ayhan Kaya ile çeşitli bölümlerde görev yapan akademisyenler tarafından yürütülüyor.

Hükümetler, şirketler, sivil toplum kuruluşları gibi pek çok platformun önde gelen meselelerinden olan çevre ve sürdürülebilirlik alanlarında çalışmalar yürüten İstanbul Bilgi Üniversitesi, kurmuş olduğu "Çevre, Enerji ve Sürdürülebilirlik Uygulama ve Araştırma Merkezi" ile birlikte farklı lisans ve yüksek lisans programları, "Çevre Serfika Programı", enerji üzerine alternatif projeler ve çeşitli bilimsel çalışmalar gerçekleştirecek.

Ormansızlaşma, gıda güvenliği, erozyon, çevresel adalet ve göç gibi pek çok sorunu tetikleyen sera gazı salımıyla mücadele konusunda öncü bir hareket başlatarak, tüm binalarında yüzde 100 yenilenebilir enerjiye geçen İstanbul Bilgi Üniversitesi Türkiye'deki akademik kuruluşlar ile çevre ve sürdürülebilirlik alan çalışmaları üzerine aşağıdaki projeleri geliştirecek:

- Sosyal bilimler, mühendislik ve hukuk alanlarında yapılacak çalışmalar ile lisans ve yüksek lisans programları;
- AB ve diğer hibe fonlarının desteğiyle yapılacak çalışmalar ve ülke içinde bilimsel çalışmalar;
- Yeşil kampüs, Yeşil Ev, ARGE Merkezi, solar sistem, jeotermal enerji vb. alternatif enerji projeleri.

ntvmsnbc
 
Third Gaia Education International Workshop on Sustainable Living in Turkey

 

Abant Izzet Baysal University Architecture Department in Bolu, Turkey, hosted the third Gaia Education International Workshop on Sustainable Living.

Sustainable livingThe third pilot Ecovillage Design Education in Turkey organized by Guneskoy Ecovillage, Abant Izzet Baysal University Architecture Department, Abant izzet Baysal University Development and Research Foundation and Gaia Education hosted 40 students- some of them partly sponsored by previous participants of Gaia Education programmes in Turkey!

The workshop covered many aspects of social and ecologic design and included a presentation on Transition Towns. Faculty members included May East and Michael Shaw from Findhorn, Mehmet Tuncer, Hale Meric Karabekir, Inci Gokmen, Ali Gokmen and Deniz Dincel  from Turkey.


Sustainable LivingThe response to this workshop from both the students and the organisers was remarkable. Specially the social dimension of sustainability attracted the attention of the participants as being a new concept for Turkey. The written evaluations from the workshop participants - the barometer of success- were extremely positive.  Geographically, the workshop drew participants from around the nation. The participants profile included a cross-section of students, architects, urban planners, engineers, educators and social change activists.

Orchestrated by Deniz Dincel, this third week-long EDE training in Turkey has served to consolidate an active communication network of Turkish sustainability designers and educators- about 100 of them!

Sustainable Living

http://www.gaiaeducation.org/index.php?option=com_content&view=article&id=77:third-gaia-education-international-workshop-on-sustainable-living-in-turkey&catid=1:latest-news

 
Priştine'deki konferansta 70'in üzerinde bildiri sunuldu

 Kaynak: Balkan Günlüğü Gazetesi

 

Kosova'nın başkenti Priştine'de düzenlenen "Birinci Uluslararası Balkanlarda Tarih ve Kültür Kongresi" çalışmalarını tamamladı.     

Balkanlardaki tarih ve kültürün farklı açılardan ele alındığı kongrede, 70'in üzerinde bildiri sunuldu. Bildirilerin gelecekteki bilimsel çalışma ve tartışmalar için iyi bir esas oluşturacağı belirtildi.
        
Kosova ve Türkiye arasındaki bilimsel işbirliği çerçevesinde Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Priştine Üniversitesi Filoloji Fakültesi'yle ortaklaşa düzenlenen kongrenin kapanışında konuşan Priştine Üniversitesi Filoloji Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Sedat Kuçi ile Sakarya  Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Dr. Recai Coşkun, katılımcılara teşekkür ederek aynı başlık altında kongre çalışmalarının gelecekte de devam edeceğini söyledi.
Devamını oku...
 
YAHYA KEMAL BEYATLI'yı Anma Etkinlikleri - İzmir

Yahya Kemal Beyatlı

 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 Sonraki > Son >>