Karaman Belediye Meclis Üyeleri Yemin Ederek Görevlerine Başladı PDF Yazdır e-Posta

 

Haber:  Karaman Belediye Meclis Üyeleri Yemin Ederek Görevlerine Başladı Karaman'da 29 Mart Yerel Seçimlerinde Yeniden Oluşan Belediye Meclisi İlk Toplantısını Belediye Başkanı Dr. Kâmil Uğurlu Başkanlığında Yaptı. Yapılan Meclis Toplantısı Sonrası Karaman Belediyesi'nde 31 Belediye Meclis Üyesi Yemin Etti. 

 


Karaman Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu, "Sizler Karaman Cumhuriyetinin milletvekillerisiniz. Halkın serbest iradesi ile siz seçildiniz. Nasıl ki Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yemin töreni yapılıyorsa, biz de çalışmalarımızda halkımızın menfaatlerini gözeterek, adil davranarak hizmetlerimizi sürdürmek için Karaman halkının huzurunda yemin edeceğiz." dedi.

Törende ilk yemini yapan Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu'nun ardından 31 Belediye Meclis üyesi de tek tek ayağa kalkarak yemin etti. İşte Belediye Meclis üyelerinin ettiği yeminin maddeleri: "Ben, halk idaresi ile seçilmiş Belediye Meclis Üyesi olarak; Kamu kaynaklarını Karaman halkının menfaatleri doğrultusunda israf etmeden, hak ve hukuk çerçevesinde, doğru yerde kullanacağıma; kamu sorumluluğunu üslenmiş bir kişi olarak; hemşehrilerimizin güvenini sarsacak, karar ve uygulamalardan kaçınacağıma; Devlet ve Belediye ile ilgili şahsi ilişkilerimde dürüstlük ve şeref gibi en üstün ideallerimden taviz vermeyeceğime; Kamu görevini yürüttüğüm süre içerisinde her türlü partizan faaliyetlerden kaçınacağıma; Bu şerefli görevimi yaparken bir karşılık ve çıkar beklemeyeceğime, gizli bilgileri sızdırarak özel çıkar sağlamayacağıma, devletin gücü ve nüfusunu şahsi güç ve çıkar olarak kullanmayacağıma; Karaman halkı önünde namusum ve şerefim üzerine yemin ederim."