KENT EKONOMİLERİ
Osmaniye'de Kent Ekonomileri Forumu düzenlendi PDF Yazdır e-Posta

Kent Ekonomileri Sonuç Bildirgesi

Osmaniye Kent ekonomileri forumu Gala tesislerinde gerçekleşirken, formun sonuç bildirgesi de yayınlandı.

OsmaniyeOsmaniye Kent ekonomileri forumu Gala tesislerinde gerçekleşirken, formun sonuç bildirgesi de yayınlandı. AK Pati Genel Merkezi Ekonomi İşleri Başkanlığı adına Gözlemci olarak Adana Milletvekili Şükrü Erdinç, İlin Milletvekilleri (Ak Parti), OKÜ Rektörü, Rektör Yardımcısı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, Osmaniye Belediye Başkan Yardımcısı, İlçe Belediye Başkanları, İşadamları Dernek Başkanları ve Mensupları, STK’ların Başkanları, İşadamları ve Bölge Kalkınma Ajansı DOĞAKA Genel Sekreter vekili vb. yaklaşık 50 kişilik bir grup katıldı. Sonuç bildirgesi ile ilgili Ak Parti Osmaniye İl Başkanı Av. Emir Hasan Arslantaş ile Osmaniye Kent Ekonomileri formu Moderatörü Doç. Dr. Musa Kazım Arıcan şu bilgilendirmeyi yaptı:

“Masa düzeni farklı sektör temsilcileri dikkate alınarak oluşturulurken, her masada Üniversiteden Öğretim üyesi hocalar masa sözcüsü olarak katkı sağladı. Program, tüm katılımcıların özverili katkılarıyla ve yoğun bir zihni çaba ile sonuçlanmıştır. Osmaniye’mizi Marka Kent haline getirecek fikirler elde edilmeye çalışılmıştır. Forum sonunda Osmaniye’ye dair genel vizyon ve 5 (beş) vizyoner proje aşağıdaki şekilde ortaya çıkmıştır.

OSMANİYE İÇİN UZUN VADELİ VİZYON: ‘Yenilikçi üretim metotları ve vasıflı insan kaynağı ile üretimde rekabet gücü yüksek, lojistikte cazibe merkezi olan bir OSMANİYE’.

Devamını oku...